Mészölyös kihívás

Iskolánkban új vírus ütötte fel a fejét! Inkább tűnik gyógyhatásúnak, mint kártékonynak!
„Kirakóláz”-ban ég az iskola apraja-nagyja. A gyógyszeres kezelések alkalmával az 64, 500, és az 1000 db-os puzzle összerakásának gyógymódját alkalmaztuk. Felkészülnek az otthon elrejtett, elfeledett kirakók! 
Reggeli ügyelet? Napközbeni ügyelet? Esős idő? Benti szünet? Étkezési szünetek? Fáj a fejem – tanteremben maradnék? Elbújnék? Napközis szabadidő? A tanulók útkereséseire, elmélyedésre jó hatással bír a speciális gyógymód azokra a helyzetekre, amikor tanulóink kihívást keresnek, egymás társaságát kutatják, vagy csak egy kicsit elmélyülnének. 
A gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítmény az osztálytermekben, a gyermekek jelzései, igényei, pedagógusaink lehetőségei alapján, igény szerint megtalálható, igényelhető. A felhasználók talán nem is tudják, hogy a készítmény fejleszti a szem – kéz koordinációt, stratégiai, logikus gondolkodást, a csapatban való együttműködés készségét, vizuális-, és logikai képességet, tér-forma-szín-egyeztetést, spontán kihívásokhoz való alkalmazkodást, frusztrációtűrést, s nem utolsó sorban az iskolai szünetekről kialakult unalmas elképzelést.
Kérjük, hogy alkalmazás előtt egyeztessen orvosával, gyógyszerészével, s mindenekelőtt az ügyeletes pedagógusokkal, akik lehetővé teszik az „osztály – puzzle” összeállításának lehetőségeit a szünetekben, s a tanórák projektfeladatainak részeként!
A 64 vármegyét elfoglalták 6. osztályosaink, az 500 db-os kirakók készen-, és készülőben vannak. Felkészül az 1000 és a 6000 db-os készlet! 

Hajrá Mészölyösök!
 

Mácsodi-Milotta Krisztina